protiprůvanové clony do vrat, kyvné vrata, plastové závěsy, rychloběžné vrata, rychlonavíjecí vrata

LAMELOVÉ CLONY – ŠIROKÁ ŠKÁLA ŘEŠENÍ

Proces nákupu může být pro některé podniky bolavým místem. Zvláště když zásobovač pořizuje určitý typ výrobku jednorázově či s velkým odstupem času. Tímto případem může být i objednání plastové clony, zejména pokud jde o nákup protiprůvanového zařízení pro různě velké otvory a v odlišných provozech. Clony omezují ztráty tepla (či chladu), snižují prostup hluku, prachu a taky třeba vlétávání hmyzu či ptáků do interiéru.
Pořízení není finančně náročné, ale i zde lze ušetřit – a to hned dvakrát! Výběrem správného typu clony ihned zajistíte maximální užitek a tepelné úspory na daném místě a vhodnou volbou snížíte v budoucnu udržovací náklady. Z hlediska bezpečnosti provozu je totiž nutné část lamel v určitých časových periodách obměňovat, aby byly průhledné a nedocházelo ke střetu osob či techniky
CLONY SE SVĚRNOU LIŠTOU - jsou vhodné pro libovolný typ otvoru - jak pro průchody lidí, tak i průjezdy těžké techniky. Vyrábí se v provedení pozinkovaném a nerezovém. Umožňuje překrytí lamel 0 %, 50 % a 100 %. Variabilní délka jednoho kusu lišty je až 6 metrů!
Nosná lišta se skládá se z kovového nosného profilu s kolíkovými šrouby a z přítlačných plastových segmentů. U rozměrných, těžkých clon nebo v místech s velkým namáháním se clony dodávají v kombinaci dvou kovových nosníků Lamely opatřené dírami visí na kolících.
Výhodou tohoto řešení je levná výměna plastů v budoucnu – není nutno opatřovat konce náhradních lamel žádným typem závěsného systému (stačí pouze vyražené otvory). Pokud je nutné dodat předsunutou konstrukci před vrata, je lišta součástí této konstrukce. Při zvolení vhodného profilu je možné kotvení tzv. letmo, rozporem či jiným způsobem. Svěrná lišta je vhodná i pro atypické clony (např. z velmi širokých pásů PVC)
CLONY S HŘEBENOVOU LIŠTOU – někdy se taky uvádí zobáčkovou lištou, se používají
nejčastěji pro interiérové předěly s převládajícími průchody lidí či s průjezdy paletových vozíků. Vyrábí se v provedení pozinkovaném a nerezovém. Překrytí jednotlivých lamel záleží na šířce plastů a je 0 %, 35 %, 75 % (65 % pro šířky lamel 300 mm), 100 %.
Jednotlivé plastové pásky visí pomocí nanýtovaných plechových koncovek na zobáčcích nosného profilu. Výrobní délka jednoho kusu profilu je 1968 mm. Nutné je průběžné kotvení do stropu či stěny.
Výhodou tohoto řešení je možnost rychlé změny překrytí pásů lze posunutím lamely o jeden či dva zobáčky. Dále lze ve cloně lze kombinovat různé šířky pásů.
Na letní období umožňuje řešení s hřebenovou lištou rychlé svěšení plastů. Není však vhodné pro časté průjezdy těžké techniky či u vrat s výškou nad 3 m. Při pozdější výměně lamel je nutné dodat k plastům plechové koncovky pro uchycení, tj. zákazník zaplatí (oproti svěrné liště) navíc kovové úchyty.
CLONY S QM PLASTOVOU LIŠTOU - bezkonkurenčně nejlevnější typ uchycení lamel. Vhodná varianta pro průchody osob, průjezdy ručních paletových vozíků. Instalace pouze pro otvory max. výšky 2300 mm. Řešení nabízí velice jednoduchou montáž a bezproblé-movou instalaci (či letní demontáž) plastových lamel. Na plastové zobáčky lišty se navěsí předděrované lamely. Při případné výměně lamel není nutné dokupovat a nýtovat na konce lamel závěsné plechy.
Houževnatá lišta je vyrobená z pevného polypropylenu. Výrobní délka jednoho kusu je 600 mm, pomocí zámkového systému nastavíte libovolnou délku. Nutné je průběžné kotvení do stropu či stěny. Možné překrytí lamel 0 %, 50 %, 100 %. Kombinují se zde výhody nejnižší cenové relace s interiérovým designem a levnou výměnou lamel. Omezení je pouze v doporučené maximální výšce instalace.

Použití správného typu lamelové clony může zákazník konzultovat s pracovníky firmy Portaflex nebo se nechat inspirovat informacemi na www.lamelove-clony.cz

Webové stránky společnosti: www.portaflex.cz

Portaflex s.r.o.

Portaflex s.r.o. vyrábí lamelové clony do vrat, dveří proti průvanu či k přehrazení celých hal, a to v provedení pevném, posuvném a shrnovacím. Dodává kyvná vrata a rychlonavíjecí vrata a prodává náhradní PVC plasty. Pro pergoly vyrábí rolovací clony. Pro vrata, brány a pojezdové dráhy nabízí širokou paletu kolejnic, kování, výhybek. Specializuje se na prodej plastových desek pro stavebnictví a reklamu + laminátové MAX desky na balkony a fasády.

 
2018 © Futurum Direct Marketing s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.