podkrokevně, podkrokevní polyuretanový systém, podkrokevní polyuretanové desky s reflexní parozábranou

PODKROKEVNĚ
Tento revoluční typ tepelně izolačního systému je vhodný především pro zateplování podkroví rodinných a bytových domů během novostavby i rekonstrukce. Používá se v kombinaci s mezikrokevním systémem. Pokládka samotného podkrokevního systému probíhá z interiéru. PIR panely jsou v tomto případě kašírované v hliníkové Alu kraft fólii. Celý panel je celoobvodově opatřen zámkem pero-drážka.
Podkrokevní polyuretanový systém je vhodný pro budovy, které se izolují z interiéru a nabízí možnost využít pro izolaci stavby i prostor mezi nosnou konstrukcí. Typické je použití pro izolaci šikmých střech, rovných střech, stropů a stěn s dřevěnou či kovovou nosnou konstrukcí. Zásadní výhoda tohoto systému spočívá ve vypuštění klasické fóliové parozábrany, která je nahrazena difuzně uzavřeným provedením PUR/PIR tepelné izolace. Druhá, pro tepelný komfort vnitřního prostoru podstatná výhoda je, že hliníková fólie na povrhu izolačních PUR/PIR panelů funguje jako reflexní vrstva, která v zimním období odráží teplo zpět do vnitřního prostoru, čímž snižuje náklady na vytápění a naopak v letních měsících odráží teplo prostupující z prostředí vnějšího, tím redukuje přehřívání vnitřního prostoru a snižuje případné náklady na klimatizování. Další výhodou je úspora místa, kdy vzhledem k výborným izolačním vlastnostem polyuretanu a částečnému přenesení izolačního výkonu do prostoru mezi konstrukci stačí aplikace poměrně malé tloušťky PUR/PIR izolačních desek. Výjimečnost tohoto systému spočívá v kombinaci dvou izolačních vrstev a využití vnitřní PUR/PIR izolační vrstvy v deskách zároveň jako izolace, i parozábrany.
Spoje panelů v ploše se následně přelepí kvalitní flexibilní parotěsnou páskou. V místě napojení na navazující stavební konstrukce se ponechává 1-2cm otvor pro vypěnění flexibilní montážní pěnou. Přebytečná pěna se po vytvrdnutí ořízne do roviny s plochou panelu a přelepí vhodnou flexibilní parotěsnou páskou. Kotevní místa se přelepí parotěsnou páskou. Přelepením všech spojů docílíme v kombinaci s hliníkovou fólií na povrchu panelu vytvoření funkční parozábrany. Případné poškození takto provedené parozábrany je snadno opravitelné – stačí přelepit parotěsnou páskou. Pokud by poškození uniklo naší pozornosti, tak je riziko pronikání vlhkosti redukované samotnou PUR/PIR izolací, která má uzavřenou buněčnou strukturu a je téměř nenasákavá ( faktor difuzního odporu je asi 300 ). Z toho důvodu je množství vodní páry, které by prošlo netěsností či defektem takto provedené parozábrany podstatně nižší, než množství vodní páry které by prošlo stejným defektem v klasické fóliové parozábraně. Provedení parozábrany je tedy robustnější. Při dodržení mezery hliníkovou fólií a vnitřním povrchem funguje tato fólie jako reflexní vrstva odrážející teplo a zlepšující izolační vlastnosti systému. Ideální velikost vzduchové mezery je 2-5cm.
Tento systém je vhodný pro kombinaci s palubkovým/sádrokartonovým podhledem.
Výhody PIR izolace:

  • Dokonalé tepelně izolační vlastnosti
  • Snadná a rychlá montáž
  • Přebourání tepelných mostů již při malých tloušťkách podrokevního izolantu
  • Plnohodnotná parozábrana v celé ploše střechy díky přelepení spojů panelů flexibilní parotěsnou páskou
  • Úspora místa v podkroví díky malé tloušťce panelů
Webové stránky společnosti: www.nadkrokevne.cz

PAMA, a.s.

Firma Pama a.s.
Zastřešení a opláštění staveb:
Sklolaminátové krytiny - vysoce odolné vůči agresivnímu prostředí
Sendvičové panely střešní a stěnové
Trapézové plechy


Prosvětlení staveb:
Sklolaminátové prosvětlovací desky - lehké pevné a odolné
Polykarbonátové prosvětlovací desky komůrkové i plné
Polykarbonátové stěnové prosvětlovací pásy
Komůrkové polykarbonátové desky
Plné polykarbonátové desky


Izolace staveb:
Polyuretanové PIR panely - ideální izolace bez tepelných mostů
PIR/PUR izolace šikmých střech, rovných střech, podkroví, podlah
Vnitřní izolace rodinných domů s využitím PIR/PUR panelů - www.podkrokevne.cz
Lehké zateplené omyvatelné podhledy pro zateplení výrobních provozů
Sendvičové panely střešní i stěnové

 
2018 © Futurum Direct Marketing s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.